השלמת שן שבורה לילדים

העובדה כי ילדים נוהגים להוציא הרבה אנרגיה עולה להם לפעמים בפציעות. החל ממכות יבשות, שריטות ועד חבלה באיזור הפנים אשר עלולה לגרום לשבירת שן. מה עושים? ראשית נרגעים. לאחר מכן, חשוב להגיע לרופא השיניים על מנת שהוא יחל בתהליך השלמה השן, זאת מאחר והישארות עם שן שבורה עלולה לגרום לבעיות כמו קשיי דיבור וביטוי צלילים לקוי, לנשירת השן, לפגיעה במנשך הפה של הילד או לשינוי הצבע שלה. בעיות מסוג זה עלולות להשפיע עליו הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסטטית לכן אסור להזניח מצב כזה.

מה הן השיטות להשלמת שיניים שבורות אצל ילדים?

ישנן כמה שיטות להשלמת שן שבורה לילדים, כאשר התהליך משתנה משיטה לשיטה: השלמת שן שבורה באמצעות שחזורה מחדש ע”י קומפוזיט, השלמת שיניים שבורות באמצעות כתר והשלמת שן שבורה באמצעות ציפוי. השלמת שן שבורה באמצעות שחזורה מחדש ע”י קומפוזיט: השלמות שיניים שבורות אצל ילדים ניתן לעשות מחומרים כמו קומפוזיט, הידוע כסתימה לבנה ואסטטית. השימוש בחומר הזה יעשה כאשר תידרש השלמה של השן – החומר מונח על משטח השן ומושחז, כך שהתוצאה טבעית בסופו של דבר. הדבקת הקומפוזיט אל השן מתבצעת בטיפול אחד בדרך כלל שאינו מסובך, אך ישנם מקרים מורכבים יותר ואז הילד ישוב אל הרופא להמשך טיפול. השלמת שיניים שבורות באמצעות כתר: במצב בו נרשם אובדן גדול של מבנה השן או במצב בו השבר בשן גדול מידי, קשה יהיה למלא אותו בחומר כמו כמו קומפוזיט. לכן, במצב כזה, ימליץ רופא השיניים על שימוש בכתרים לשיני חלב אצל ילדים. הרופא יעשה שימוש במה שנותר מהשן, יניח כתר שידבק אליה וישמש את הילד עד שהשן תיפול ותוחלף בשן קבועה.
השלמת שן שבורה באמצעות ציפוי: מטרת ציפוי השן הוא לשקם אותה הן תפקודית והן אסטטית. הציפוי שיכול להיות סרומר, פורצלן או שרף והוא מכסה את משטח פני השן. ברוב המקרים רופא השיניים יעשה שימוש בשיטה זאת על שן רגילה ואצל ילד שלא סובל מחריקת שיניים או כסיסת ציפורניים. כך או כך, הציפוי מונח על השן ואוחז בה חזק על ידי חומר הדבקה מיוחד.

השלמת שן שבורה לתינוק - מה עושים במקרה ונשברה שן לתינוק?

כפי שציינו בראשית העמוד, לשיניים חלביות תפקיד חשוב בפיתוח הדיבור, לעיסה נכונה ובבקיעת השיניים הקבועות. אז מה עושים אם יש שן שבורה לתינוק? ראשית, מומלץ לקבוע תור לבדיקה אצל רופא שיניים לילדים, אשר בהתאם לחומרת הפגיעה, עשוי לבחור בגישת המעקב של ההורים, כלומר יהיה עליהם לבדוק האם השן השבורה של התינוק גורמת לו לאי נוחות.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע”מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 08-6757148

דילוג לתוכן